Yabancı ülkelerden alınmış kalifikasyonların denkliği hakkında danışmanlık hizmetlerimiz

Yabancı bir ülkeden bir okul mezuniyet diplomanız mı var? Bir meslek eğitimi veya yüksek tahsil mi bitirdiniz? Yabancı ülkelerden alınmış olan kalifikasyonlar Almanya’da tanınabilmektedir. Bu sayfada sizlerin sorularına cevap vermek istiyoruz.

Diploma denkliği nedir?

Kalifiye bir işte çalışabilmek için Almanya’da diploma denkliği büyük önem taşımaktadır.
Denklik, sizin yabancı bir ülkede almış olduğunuz kalifikasyonun değerlendirilmesidir. Diploma denkliği sizin kalifikasyonunuza uygun bir iş bulmanızda yardımcı olabilir. Bazı mesleklerde çalışabilmeniz için diploma denkliğine ihtiyacınız bulunmaktadır, aksi takdirde o meslekte çalışmanız mümkün değildir.

Denklik işleminde kalifikasyonunuz Almanya’daki bir meslek ile kıyaslanılmaktadır. Kalifikasyonların tanınması için Almanya’da birçok yetkili merci bulunmaktadır.

Biz bilgilendiriyoruz – Siz karar veriyorsunuz:

Biz sizi mesleğinizin tanınması konusunda bilgilendiriyoruz. Denklik işlemi normal şartlarda uzun süren bir işlemdir. Bu süreç içerisinde size ücretsiz destek sunabiliriz. Danışmanlık hizmetimiz sizin isteğinize bağlıdır. Danışmanlık hizmetimiz Almanca veya İngilizce dillerinde verilmektedir.  Fakat istediğiniz takdirde sizin için bir tercüman da organize edebiliriz.

Danışmanlık Hizmetlerimiz:

Danışma. Bilgilendirme. Destek.

Danışma esnasında konuşacağımız konular aşağıda belirtildiği gibidir:

Bavyera Eyaletindeki danışma bürolarımız sizin için daima hizmete hazırdır